Jak dobrać biustonosz

Podziel się z innymi!Share on FacebookPin on PinterestTweet about this on TwitterShare on TumblrShare on StumbleUponShare on Google+Email this to someone

Niewłaściwie dobrany rozmiar biustonosza to niestety problem bardzo wielu kobiet. Zazwyczaj noszą one zbyt małe miseczki i zbyt luźny obwód pod biustem. Często wynika to z tego, że nie są one świadome tego jak właściwie powinien układać się biustonosz. Niestety zdarza się też, że kobiety są świadome swojego rozmiaru, ale mają problem ze znalezieniem go w sklepach. Kłopot ten pojawia się zazwyczaj przy małym obwodzie, a także przy dość obfitym biuście.

jak-dobrac-biustonosz

W tym poście postaram się wyjaśnić wam, jak powinien układać się dobrze dobrany biustonosz i po czym poznać, że jest on źle dopasowany.
Niektóre z was zapewne zastanawiają się, dlaczego właściwie jest to tak istotne. Przecież biustonosz nosimy pod ubraniem?
Otóż komfort noszenia takiego biustonosza jest zdecydowanie większy, ubrania lepiej się układają, biust wygląda o niebo lepiej. Niewłaściwie dobrany biustonosz spowoduje niestety, że piersi szybciej stracą jędrność i atrakcyjność, dlatego jeśli chcesz by Twój biust jak najdłużej zachował atrakcyjny wygląd powinnaś zadbać o niego właściwą bielizną.

Jak dobrać obwód biustonosza pod biustem?

Obwód biustonosza pod biustem jest bardzo ważny, bowiem to on tak naprawdę podtrzymuje biust, a nie jak można by sądzić ramiączka.
Najpierw zmierz centymetrem swój rozmiar pod biustem – na wypuszczonym powietrzu z płuc. Zaciśnij miarkę dość mocno. Teraz wynik który otrzymasz zaokrąglij w dół do pełnej piątki.
Jeśli twój wynik to 73 – otrzymasz 70, jeżeli 86 – twój obwód to 85 – teoretycznie!
W praktyce trzeba odjąć jeszcze 5 od tego wyniku czyli nie 70 a 65, nie 85 a 80 i to jest właśnie rozmiar obwodu jaki powinien mieć Twój biustonosz. Dzieje się tak dlatego, że biustonosz jest elastyczny w przecieństwie do miarki, a biustonosz nie może być luźny. Oczywiście nie może być też zbyt ciasny.
Jeżeli mierzysz biustonosz w sklepie zapnij go na pierwszą z brzegu haftkę. Na ostatnią będziesz zapinała go po pewnym czasie, gdy obwód nieco się rozciągnie.
Jeśli wiesz już jaki masz obwód pod biustem, dowiedz się, jaką masz miseczką.

Jak dobrać rozmiar miseczki?

Teraz musisz zmierzyć swój obwód w biuście na wysokości brodawek. Lekko się pochyl. Tym razem trzymaj miarkę luźno – nie ściskaj piersi. Możesz wykonać dodatkowy pomiar w biustonoszu – wybierz wtedy większy wynik.

Następnie sprawdź tabelę rozmiarów biustonosza . Odszukaj w niej obwód biustonosza, jaki wyliczyłaś w poprzednim kroku, a następnie dopasuj do niego zmierzony obwód biustu. Poznasz dzięki temu swoją miseczkę.
Pamiętaj jednak, że ostatecznie określisz odpowiedni rozmiar biustonosza mierząc go, choć pomiary, których dokonałaś pozwolą nie błądzić Ci jak dziecko we mgle, będą dobrą wyjściową do ostatecznego wyboru, a może nawet okażą się strzałem w dziesiątkę.

Gdy mierzysz biustonosz:

- jak już wspomniałam zapinaj go na pierwszą z brzegu haftkę, najlepiej jest zrobić to, pochylając się do przodu
- „zagarnij” piersi spod pachy do miseczki, sprawdź czy pierś nie wychodzi też czasem dołem, czy fiszbiny leżą pod biustem i czy ponad miseczką nie robi się charakterystyczna fałdka, brzuszek, który świadczy o zbyt małej miseczce.
- wyreguluj ramiączka – pod ramiączko powinnaś zmieścić dwa palce (prostopadle do ciała jeden na drugim). Więcej oznacza zbyt luźne, mniej – zbyt ciasne. Powinny one unosić biust, ale nie utrzymywać go
- poruszaj się trochę – dobrze dobrany stanik pozostanie na swoim miejscu :)

Błędy przy doborze biustonosza

- zbyt ciasne lub zbyt luźne ramiączka

za-ciasne-ramiaczka

- za luźny obwód, nie podtrzymujący biustu

zle-dobrany-biustonosz Back of a model in black lingerie with her hands at the bra lock

                                      źle                                                                                         dobrze

często widać to także z przodu, gdy piersi „uciekają” dołem

- zbyt małe miseczki

zle-dobrany-stanik White uplift

                                       źle                                                                                  dobrze

- zbyt duże miseczki – odstają

 

Podziel się z innymi!Share on FacebookPin on PinterestTweet about this on TwitterShare on TumblrShare on StumbleUponShare on Google+Email this to someone

Tagi:

Komentarze: 2

  1. Juliette 10 września 2014 at 17:36 Reply

    ciekawy post! zawsze mam problem z doborem biustonosza dlatego wybieram sklepy z usługami brafittingowe ;)

    • admin 11 września 2014 at 14:24 Reply

      Fajnie, że coraz więcej sklepów świadczy takie usługi. Niestety chcąc kupić bieliznę w sieciówkach, jesteśmy zdane same na siebie – choć przyznam, że kupno biustonosza w moim rozmiarze w sieciówce graniczy z cudem!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


dziewięć × = 9